Parka – kurtka uniwersalna

0
705

Parka to kurtka, która już od wielu sezonów króluje na ulicach miast. To wierzchnie ubranie, wybierane jest przez tak wiele klientek, ze względu na oryginalny wygląd oraz dużą uniwersalność, która sprawdza się zarówno jako element stylizacji bardziej klastycznych i stonowanych, jak również mniej oficjalnych i sportowych.

Parka a pora roku

Choć parka zazwyczaj kojarzy się z okresem wiosenno – jesiennym, to w zależności od danego modelu, może być noszona również w bardzo chłodne, jak i ciepłe dni. Parka damska wiosenna zazwyczaj jest dość lekka, w związku z tym sprawdzi się również doskonale w letnie chłodniejsze wieczory. Letnia parka może być wykonana z materiału wodoszczelnego, w zawiązku z czym stanowi idealne zabezpieczenie na wypadek nagłych burz i silnych opadów deszczu. Parka damska jesienna oraz zimowa posiada ocieplenie na całej długości kurtki oraz duży kaptur wykończony ciepłym futerkiem lub kożuszkiem, który bardzo skutecznie zabezpiecza przed wiatrem i przenikliwym mrozem. Duży wybór parek wysokiej jakości można znaleźć na Brendi.pl gdzie na bieżąco są dodawane nowe fasony i kolory.

kurtka

Parka, krój

Parki to kurtki które mogą, w zależności od modelu, mieć różną długość. Niektóre z nich są dość krótkie, sięgające do połowy ud, inne, dłuższe, sięgają aż do okolic kolan. Wówczas określane są jako parki płaszcze.Nieodwodzonym elementem każdej niemal parki są kieszenie. Powinny być one duże i pojemne. Zazwyczaj są naszyte z przedniej strony kurtki. Mogą spełniać funkcję jedynie estetyczną, lub mieścić w sobie podręczne bibeloty, a także chronić dłonie przed chłodem.

Parka, ocieplenie z kapturem

Parka damska jesienna lub zimowa posiada ocieplenie. Może być ono wykonane z materiałów naturalnych lub puchu syntetycznego.Jak wspomniano powyżej, cechą rozpoznawczą każdej parki jest kaptur. Obszyty futerkiem sztucznym lub naturalnym pełni rolę ozdobną, a także chroni przed wiatrem i mrozem.

Parka, pasek i kolor

W zależności od modelu danej parki posiada ona pasek wykonany z materiału lub sznurka. Talia może być również podkreślona za pomocą wszytych gumek.Kolorem nieodzownie kojarzonym z parką jest odcień oliwkowej zieleni oraz inne barwy militarne. Jednakże, w chwili obecnej na rynku dostępne są kurtki, wykonane z różnych materiałów w przeróżnych odcieniach. Mogą to być kolory jasne, delikatne i pastelowe, intensywne i odważne, a także ciemne, klastyczne. Co czyni parkę kurtką bardzo uniwersalną.

kurtka wiosenna

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here