Większość z nas Portugalię kojarzy z obiektami pielgrzymkowymi oraz z nadmorskimi kurortami. To dzięki takim atrakcjom kraj ten stał się ważnym kierunkiem turystycznych wypraw, a niejedno biuro podróży może nas zaskoczyć ciekawą propozycją zwiedzania tej części Europy. Warto jednak podkreślić, że portugalskie atrakcje turystyczne to nie tylko architektura i plaże. To również wspaniała przyroda, a wycieczki po tutejszych rezerwatach przyrody każdemu z nas mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Gdzie warto się wybrać?
Jeden z najpiękniejszych rezerwatów, jakimi może się pochwalić Portugalia, znajduje się w jej południowej części, na terenie Algarve – regionu turystycznego, którego potencjał już dawno doceniło każde szanujące się biuro podróży. To obszar idealny dla tych, którym marzą się wczasy nad morzem oraz relaks na najpiękniejszych plażach nad Atlantykiem. Tu również czeka niezwykła atrakcja przyrodnicza. To rezerwat Ria Formosa, który dla każdego miłośnika natury może się okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. Rezerwat ten kusi pięknymi krajobrazami, jednak jego potencjał docenić powinni nie tylko pasjonaci pięknych widoków. Ten skrawek Portugalii to raj dla ornitologów, a obserwacja ptaków w tym niezwykłym miejscu dla każdego z nas może się stać wyjątkowym doświadczeniem. Pobyt na terenie tego rezerwatu to miłe urozmaicenie dla tych, którzy na terenie Algarve spędzają wczasy, oraz wyjątkowa lekcja przyrody w terenie dla tych, dla których odkrywanie potęgi świata fauny i flory jest głównym celem turystycznych wypraw.

gminachorzele.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOj ta zaćma
Następny artykułSale konferencyjne nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here