Żyjemy w takich czasach, że ludzie pracują na dwa a czasami nawet na trzy etaty i nie mają na nic czasu. Sytuacja ta dotyka bardzo często dzieci, które są pozostawiane same sobie bez żadnego nadzoru. Ważną kwestią do rozważenia w takim wypadku jest to czy dziecko zostawione samo w domu nie zrobi sobie krzywdy a co gorsza nie zahamuje się w rozwoju. Dobrym pomysłem jest oddanie je pod opiekę niani lub babci, które posłużą fachową opieką pod nieobecność rodziców. Bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka jest jednak przebywanie w rodzinnym gronie, z którego czerpie przykład i wzorce, którymi będzie posługiwał się w dorosłym życiu. Rodzice powinni skupić się mocno na tym obszarze. Istotne wydaje się opanowanie pracoholizmu i odnalezienie ponadczasowych wartości. Dziecko bardziej od pieniędzy potrzebuje bliskości i miłości, którą może dać jedynie rodzić przebywający możliwie jak najdłużej z dzieckiem. Obowiązki nie powinny wpływać w negatywny sposób na życie rodzinne i to w tym obszarze trzeba znaleźć koniecznie równowagę. Wychowanie to trudne zadanie, które jednak można zaplanować i jeżeli odpowiednio się do niego przygotujesz na pewno zaczniesz odnosić duże sukcesy a Twoje dziecko w przyszłości na pewno będzie uważało Cię za idealnego rodzica.

boboija.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here