Slow jogging – najlepsze miejsca do biegania w Warszawie

Sport połączony z rekreacją to znakomity sposób na utrzymanie formy. W Warszawie jest wiele miejsc, które są doskonałe do uprawiania joggingu, dzięki korzystnej topografii terenu. Mogą też stać się znakomitą okazją do podziwiania przyrody i architektury. Slow jogging to dyscyplina idealna dla osób, które nie lubią intensywnych ćwiczeń, ale zależy im na uprawianiu sportu na świeżym powietrzu.

Co to jest slow jogging?

To nic innego jak forma truchtu, który można bardziej porównać do powolnego spacerowania niż biegania. Co ważne, taka aktywność, jeżeli jest wykonywana regularnie, wpływa na zdrowie tak samo pozytywnie, jak tradycyjne bieganie, ale nie obciąża tak bardzo organizmu. Slow jogging to znakomita recepta na mocne serce, płuca i spalanie kalorii bez forsowania stawów, zadyszki i wyczerpania. Ze względu na bardzo rekreacyjną formę dyscyplinę tę warto połączyć ze zwiedzaniem i podziwianiem przyrody.

Slow jogging w Łazienkach Królewskich

Slow jogging w Warszawie w Łazienkach Królewskich można uprawiać indywidualnie, przemierzając parkowe alejki, np. wytyczoną specjalnie dla biegaczy Trasą Kusocińskiego lub przyłączyć się do organizowanych cyklicznie w każdą niedzielę o godzinie 9.00 wspólnych biegów (zbiórka przy Ogrodzie Chińskim).

Znajdująca się w pobliżu Łazienek Agrykola jest już niemal kultowym miejscem warszawskich biegaczy. Uprawiając slow jogging w Łazienkach, warto zobaczyć przy okazji Pałac na Wyspie, Amfiteatr oraz wszystkie cztery ogrody.

Slow jogging w lasach Kabackim i Bielańskim

Las Kabacki to rezerwat krajobrazowy, w którym nie ma wyznaczonych specjalnych ścieżek biegowych, ale można za to truchtać 10-kilometrową pętlą poprowadzoną leśnym duktem. Co ważne, jest to trasa płaska i bardzo szeroka, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o kolizje z rowerzystami lub innymi biegaczami. Uprawiając slow jogging w Lesie Kabackim, można dotrzeć do Powsina, na punkt widokowy Na Skarpie oraz pod Pałac Kultury i Nauki.

Las Bielański to z kolei ulubione miejsce rekreacji mieszkańców Żoliborza i Bielan. To również bardzo wyjątkowa lokalizacja ze względu na walory przyrodnicze, jest to bowiem fragment puszczy w środku miasta. Truchtając po Lesie Bielańskim, warto obejrzeć budynki zespołu klasztornego z XVII wieku oraz pobiec wzdłuż brzegu potoku bielańskiego.

Slow jogging nad Wisłą

Osoby, które cenią sobie towarzystwo innych w trakcie biegania, z pewnością polubią ścieżki nad Wisłą. Najurokliwsza jest dzika 10-kilometrowa ścieżka na prawym brzegu rzeki wiodąca od mostu Grota-Roweckiego do mostu Siekierkowskiego. Trasa jest płaska, bez gwałtownych wzniesień i dobrze utwardzona. Wybiera ją również wielu rowerzystów, dlatego w czasie biegania trzeba szczególnie uważać na jednoślady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here